מדוע חשוב לאלף את הכלב?

בחרתם לגדל כלבלב בבית שלכם, ואתם מקווים שהוא יתרום לאווירה ולמשפחתיות שלכם, שהוא יוסיף שמחה ואור לבית ויהיה חלק מכם. כל מי שמגדל כלב בביתו מודע למחויבות שהוא מקבל ברגע שהוא מכניס כלב תחת חסותו. זה מחייב אותו לרכוש מזון ומוצרים נוספים. כמו כן הוא חייב לדעת כי להקניית הרגלים ולאילוף של הכלב יש חשיבות רבה. זה משמעותי ביותר הן לכלב והן למשפחה המגדלת אותו. כי רק כך יהיו המגורים המשותפים לנעימים ולשמחים, ולא למעיקים ולמציקים. וכל כך למה?

young beautiful woman with pug dog thinking about food isolated on white background

כלב בעל בעיות התנהגות

מכירים כלב שיש לו בעיות התנהגות? כלב בוגר שסיגל לעצמו התנהגות ללקויה הוא כלב שקשה מאוד לגדל אותו, הוא מהווה גורם מטריד ומפריע בבית. הוא עלול לגרום לנזקים חמורים בבית כמו קרעים ושבירות של חפצים. אך אחד לא בוחר לגדל כלב בשביל שהוא יסב לו נזקים ויגרום לו לעגמת נפש… אבל בעיות אלו הן בעיות פתירות. ניתן בהחלט להתגבר עליהן ולפתור אותן. נדרשת השקעה מצד בעלי הכלב, אך זה שווה ומחזיר את עצמו. כי לאחר הטיפול ההתנהגותי בכלב או לאחר האילוף הוא יחזור להתנהג כמו כלב ממושמע, שיהיה לכם נעים לגדל אותו ולבלות לצדו כמו שתכננתם כאשר הבאתם אותו לבית.

אלפו אותו כשהוא צעיר

החשיבות הרבה של אילוף הכלב משמעותית ביותר בגיל הצעיר, כאשר הכלב הנו גור צעיר לימים, זה הזמן לבצע את האילוף בצורה היעילה והטובה ביותר. בדומה לענף רך שניתן לכופף אותו בקלות הודות לגמישות שלו, כך גם הכלב הצעיר שעדיין לא קיבע לעצמו הרגלים והתנהגויות שונות, ולכן קל יותר ללמד אותו את הדרך הרצויה ואת ההרגלים המתאימים. זה הזמן לאלף אותו ולתרגל אתו את סדר היום ואת הרגלי המשמעת שאתם מצפים ממנו. למדו אותו לציית לפקודות ולבצע אותן על אתר. כלב מחונך הוא כלב שנעים וקל לגדל אותו. אם אתם מגדלים כלב והוא אינו ממושמע חבל לכם לסבול, פנו לאילוף כלבים מקצועי ותראו שגידול של כלב לא צריך להיות קשה עבורכם. זה צריך להיות נעים וקל.