אוכל בריא לכלבים

כמו כל בעל חיים, גם עבור הכלב המזון הינו ה"דלק" של הגוף, והוא מהווה גורם משמעותי המשפיע על התכונות הפיזיות שלו, על בריאותו ואפילו על ההתנהגות והמצב הנפשי. אחד הדברים החשובים ביותר בתזונת כלבים, היא ההתאמה של סוג המזון אל הכלב, כאשר אוכל בריא לכלבים ייחשב לכזה, אם יותאם באופן מיטבי לגיל הכלב ולמצבו הרפואי, וייתן מענה לצרכים הספציפיים שלו.

אוכל-לכלביםסוגי אוכל לכלבים

בדומה לבני האדם הכלבים הם בעלי בלוטות טעם מפותחות, וחוש ריח מפותח עוד יותר. בשל כך גם כלבים עשויים להעדיף סוג מזון אחד על משנהו, וכן מרקמי אוכל מגוונים. ניתן למצוא מזון לכלבים בשתי תצורות עיקריות:

  1. מזון יבש המגיע בשקיות גדולות.
  2. מזון רטוב הנמכר בקופסאות שימורים.

רוב הכלבים נוטים להעדיף את האוכל הרטוב על היבש, בין אם בשל המרקם הנעים ובין אם בגלל הטעם, ובנוסף הוא נחשב למזין ואיכותי יותר. על אף האמור, אנשים רבים בוחרים לוותר על הגשת מזון רטוב לכלביהם בגלל מחירו הגבוה, לעומת מזון מהסוג היבש שהמארזים שלו גדולים מאוד ומספיקים להזנת הכלב לאורך זמן רב. אך מלבד העלות המופחתת, למזון היבש יש יתרון נוסף, כיוון שישנה חשיבות רבה לפיתוח יכולות הלעיסה אצל הכלב, ובשל כך כדאי לתת גם לכלבים צעירים להתנסות במזון יבש, המעודד לעיסה ממושכת ועשוי לסייע בפיתוח השיניים שלהם.

איך יודעים שהכלב אכל מספיק?

גודל המנה המיועדת לגור קטן, בוודאי לא תספיק עבור כלב בוגר, וחשוב לתת את הדעת לגבי כמות המזון שאנו מגישים לכלב, ולוודא שקיבל די אוכל. כמובן שיש להתחשב ברמת הפעילות הגופנית של הכלב כשמחשבים את הכמות. אין פסול במתן "פרסים" ו"נשנושים" לכלב שנמצא במהלך אילוף או אימון, ולא פעם נמצא את עצמנו "מכבדים" את הכלב שלנו בשאריות מהארוחות המשפחתיות של בני הבית. אך כדאי לשים לב, מעבר לכך שחלק ממזונות האדם פחות יתאימו לכלב- גם לעובדה שפרוסת נקניק פה ושם, למשל, אינה מהווה ארוחה של ממש. חשוב להשלים את תזונת הכלב באמצעות אוכל בריא המיועד לכלבים, בכמות המותאמת לו באופן מדויק, ואם התקציב מאפשר- בשילוב מרקמים שונים של מזון יבש ורטוב.

תזונה בזמן מחלה- אוכל בריא כפתרון לבעיות בריאות אצל כלבים

כאשר הכלב לא מרגיש טוב ייתכן שמקור הבעיה היא המזון שצרך, ומומלץ לעשות בדק-בית על מנת לבדוק האם ייתכן שהכלב מקבל אוכל שלא מתאים לו, הגורם לו לכאבים. בנוסף כדאי לדעת שבמצב שבו הכלב מסרב לאכול, זה לאו דווקא בגלל שהוא מפונק או חדל מלאהוב את המזון המוגש לו, וייתכן בהחלט שהגורם לסירוב הינו מחלה. ניתן למצוא בחנויות מתמחות מגוון סוגי אוכל לכלבים, המסייעים בפתרון בעיות בריאותיות כגון מחלות עור ופרווה, דלקות ובעיות במערכת העיכול ועוד- זאת באמצעות הרכבים מיוחדים של אוכל עשיר בחלבונים ובוויטמינים, המעודד החלמה ופעילות מיטבית של מערכות גופו של הכלב.